ENGLISH
TÜRKÇE
Çalışan Cihaz Kalmadı

Gaziköy’de 10 gün önce evlere yüksek voltaj gitmesi ve elektronik birçok cihazın yanmasıyla sonuçlanan talihsiz olay, dün ikinci kez yaşandı. 10 gün önce uğradıkları mağduriyetleri henüz gideremeden, ikinci kez aynı sorunu yaşayan bölge halkı, yetkilileri sorunu çözmeye davet etti. Bölge sakinleri, 10 gün önce olduğu gibi dün de bir anda yüksek voltaj geldiğini ve elektronik eşyaların yandığını söyledi. Bölgedeki yaklaşık 10 evde meydana gelen zararda, televizyon, klima, telefon, uydu alıcısı, Digitürk, vantilatör, laptop, buzdolabı gibi maddi değeri olan birçok cihaz yandı. 10 gün önceki zararı tamir etmeye çalışan bölge halkı, faturalarını kaymakamlığa götürmek için hazırlanıyordu. Ancak aynı sorunu dün de yaşamış olmaları, sıkıntılarını ikiye katladı. İkinci kez yaşanan mağduriyet sonrasında polis, bölgeye giderek hasar tespit çalışması yaptı. Kaymakamlığın talep etmesi halinde, çalışma raporlaştırılıp kuruma iletilecek. Elde edilen bilgiye göre, kaymakamlıktan yetkili kişiler bölgeye giderek, olayla ilgili inceleme yaptı ve muhtardan hasarları tespit etmesini istedi.

Masraf çok

Bölge sakinlerinden Fitnat Çakır, 10 gün önce meydana gelen zarar nedeniyle bin 800 TL masraf yaptığını söyledi. Dünkü yüksek voltajdan da iki klima, bir televizyon, iki uydu alıcısının yandığını anlatan Çakır, sorunun giderilmesini istedi. Hatice Çakır da bir klima, DVD ve hoparlörlerinin yüksek voltaj nedeniyle yandığını ifade etti. Klima ve su arıtma tesisi yanan Eyüp Aktaş, 10 gün önceki zararı gidermek için 310 TL harcadığını belirtti. Mehmet Ertuğ ise, maaşı nereye vereceklerini şaşırdıklarını ifade ederek klima, televizyon, telefon, uydu alıcısı gibi elektronik eşyalarının yandığını anlattı.

Muhtar, hasar tespiti yapıyor

Gaziköy Muhtarı Hüda Nalbantoğlu, iki veya üç ay önce bölgeye yıldırım düştüğünü ve köyü besleyen elektrik hattına zarar verdiğini söyledi. Nalbantoğlu, elektrik hattını destekleyen bir parçanın arızalandığını, klimaların aşırı yüklenmesi sonucu ise yüksek voltaj sorunu yaşandığını iddia etti. Yaklaşık 10 evin ikinci yüksek voltaj nedeniyle zarar gördüğünü belirten Nalbantoğlu, birçok vatandaşın mağduriyet yaşadığını söyledi. Nalbantoğlu, kaymakamlığın bölgede inceleme yaptığını ve kendisinden hasar tespitinde bulunmasını istedi. Nalbantoğlu, zarar uğrayan kişilerin ve yanan elektronik eşyalarının listesini açıkladı:

“Mehmet Reis: laptop şarjeri, uydu; Mehmet Ertuğ: bir klima, bir televizyon, bir Digitürk; Eyüp Aktaş: bir klima ve su arıtma tesisi; Ali Erdem: bir klima, bir uydu alıcısı, vantilatör, buzdolabı; Yılmaz Gürkan: bir DVD, bir uydu, televizyon; Onur Çalışkan: bir klima, uydu, laptop; Sedat Çakır: bir televizyon, iki klima, bir Digitürk, bir uydu alıcısı”.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım