ENGLISH
TÜRKÇE
Çayırova'da yüksek voltaj gerginliği

Hat yenilenmesinin ardından verilen akımın yüksek olması bir çok evdeki cihazları patlattı ve bozdu.

Cuma ve cumartesi günü Çayırova’nın bazı noktalarında gerçekleşen hat yenilenmesinin ardından verilen akımın yüksek olması bir çok evdeki cihazları patlattı ve bozdu. Vatandaşlar zararın tazmini için yasal yollara başvuracaklarını açıkladılar.

Uzun zamandan bu yana elektrik kesintileri ile büyük sorun yaşayan Çayırovalılar, haftasonu bu kez yüksek voltaj kabusu yaşadılar. Cuma ve cumartesi günü kentin bazı noktalarında gerçekleşen hat yenilenmesinin ardından verilen akımın yüksek olması bir çok evdeki cihazları patlattı ve bozdu. Vatandaşlar zararın tazmini için yasal yollara başvuracaklarını açıkladılar.

KESİNTİ PAHALIYA PATLADI
Cumartesi günü Çayırova Atatürk Mahallesi ile Yenimahalle arasında kalan bölgede ani elektrik kesintisi yaşandı. Vatandaşların verdiği bilgiye göre Sedaş’ın yaptığı çalışmalarda personeli tarafından Elektrik tellerinin yanlış bağlandı ve sonrasında elektrik verilince Önce düşük voltajlı gelen elektrik ve ardından Yüksek voltajlı gelen elektrik Mahalle sakinlerinin Beyaz Eşyalarına Televizyonlarına Uydu Cihazlarına ve Evlerindeki Ampulleri ciddi zararlar vererek kullanılamaz hale getirdi. Mahalle sakinleri bir araya gelerek kendi aralarında dilekçe yazarak imza topladılar. Vatandaşlar zararlarının tazmini için ayrıca yasal yollara da başvuracaklarını bildirdiler.

EV CİHAZLARI BOZULDU
Evlerindeki eşyaları zarar gören isimler ve adreslerin bazıları şu şekilde: 514/10 sokak 5105/7 sokak bu sokaklardan lamba ve Televizyonlar Kullanılamaz hale geldi Osman Özdemirli isimli kişinin iş yerinde bulunan lamba tutuştu. Ali Sivri, Ahmet Aydın ve Engin Aydın isimli vatandaşların televizyon ve uydu cihazları kullanılamaz hale geldi.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım