ENGLISH
TÜRKÇE
Hakkari'de Yüksek Voltaj Mahalleyi Büyük Zarara Uğrattı

Hakkari'nin Merzan Mahallesi'nde aniden meydana gelen voltaj yükselmesi sonucu birçok evin elektronik ev eşyasının yandığı bildirildi. Evlerinin yanmaktan kıl payı kurtulduğunu belirten mahalle sakinleri, ilgili kuruma tepki gösterdi. Önceki gün Merzan Mahallesi'nde ikamet eden Mesut Molla Mehmetoğlu, İhsan ve Mustafa Çiftçi ile Halit Abdullahoğlu isimli vatandaşların evlerinin yakınında bulunan trafoda meydana gelen aşırı voltaj yükselmesinden dolayı ailelerin öncelikle evlerindeki tüm ampuller patladı. Daha sonraysa evde bulunan çamaşır makinesi, buzdolabı, televizyon, uydu cihazı, bilgisayar ve birçok elektronik ev eşyaları yandı.

Mahalle sakinleri, evlerinde prizde bulunan tüm elektronik ev eşyalarının yandığını bunun tek sorumlusunun ilgili kurum olduğunu ifade etti. Evlerinin önünden geçen ve üst üste bağlanmış elektrik kablolarını gösteren mahalle sakinleri, bu hatların onarılmaması halinde voltaj yükselmesinde bu defa evlerinin yanabileceğini söyledi. Yanan elektronik ev eşyalarını gösteren aileler, zararlarının büyük olduğunu belirtti. Yasemin Molla Mehmetoğlu isimli bayansa, çamaşır makinesi yandığı için çamaşırları elde yıkadığını söyleyerek, yetkililere tepki gösterdi. Mahalle sakinleri birçok komşularının da elektronik eşyalarının yandığını ifade ederek, zararların karşılanması için ilgili kuruma müracaat edeceklerini kaydetti. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş Müessese Müdürü İsmail Özdemir, ailelerin kendilerine daha müracaat etmediği için durumun ne olduğunu bilmediklerini bildirerek, yaptıkları inceleme sonucu basına bilgi vereceklerini söyledi.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım