ENGLISH
TÜRKÇE
SAYACA'DA ANİ GELEN ELEKTRİK BEYAZ EŞYALARI YAKTI

Ordu’da kış şartları tüm şiddetiyle devam ediyor. Ulubey’in Yeni Sayaca Köyü de bu ağır kış şartlarının en fazla etkilendiği yerlerden biri. Köyde aniden gelen elektriklerin yüksek volttan verilmesi yüzünden elektronik eşyalar yandı.

Ordu’da 6 gündür devam eden ağır kış şartları tüm şiddetiyle devam ediyor. Ordu’nun Ulubey İlçesi’ne bağlı Yeni Sayaca Köyü de bu ağır kış şartlarının en fazla etkilendiği yerlerden biri.

Yeni Sayaca Köyü’nün Kazancı Mahallesi’nde kesik olan elektriklerin yüksek voltajdan gelmesi sonrasında birçok evde elektronik aletler yandı. Ayrıca Kazancı Mahallesi’nde karın yağmaya başladığı Pazartesi gününden itibaren yollar halen kapalı.

Kazancı Mahallesi’nden Murat Göl, elektriklerin yüksek voltajdan geldiğini belirterek, “birçoğumuzun evindeki beyaz eşyalar büyük zarar gördü. Ben yeni televizyon almıştım ama yandı. Yine komşum Mahmut Üstün’ün televizyonu, sanki soba bacası gibi dumanlar çıkararak patladı. Yine kayınbiraderim Ahmet Çelik’inde elektrikli aletleri yandı. Bir başka Komşumuz Nizam Demir’inde zararı var. Yine Selamı Arnak’ın iki televizyonu kullanılamaz halde. Köyde duran zaten köyde duran 5-6 haneyiz. Hepimizin büyük zararı var. Köyde Pazartesi gününden beri yolumuz kapalı, elektrik düzenli yok. Elektriğimizin açılması için traktörle ekip getirerek açtırdık ancak elektrik yüksek voltajdan gelince televizyonlarımız, buzdolaplarımız kullanılamaz hale geldi.”şeklinde konuşuyorlar.

Murat Göl ayrıca, 5 gündür yollarının kapalı olması nedeniyle muhtara büyük tepki gösteriyor. Bir vatandaş, “ben 5 gündür evime gelemiyorum. Akşam ilk defa geldim. Oda traktörle. Bizim ne muhtarımız ne ihtiyar heyetimiz halimizi sormuyor. Yollarımızı açmak için hiçbir şey yapmıyorlar.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım