ENGLISH
TÜRKÇE
Teller koptu Elektrikli cihazlar yandı

Lapta’da bir kamyon elektrik tellerine çarpınca, bölgeyi elektriksiz bıraktı. Havada sallanan teller, birbirine temas ederek kısa devreye neden oldu. Kısa devre de evlerdeki elektrikli cihazları yaktı.

Lapta’da Şehit İbrahim Nidai Caddesi’nde alçakta bulunan elektrik tellerine kamyon çarptı. Kaza resmen ‘elektrik cihaz katliamı’ yaşattı. Kaza sonucu bölgede birçok evin elektrikli cihazları zarar gördü. Şehit İbrahim Nidai Caddesi’nde, dün saat 11.00 sıralarında S.Ş yönetimindeki kamyon aracın tali yoldan ana yola çıkmak istemesi sonucu, elektrik tellerine çarptığı ve tellerin koptuğu belirtildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, kamyonun elektrik tellerine çarpmasıyla kopan teller birbirine temas etti, meydana gelen kısa devre sonucu, bölgedeki bazı evlerde elektrikli cihazlar zarar gördü. Kaza sonrası elektrikli cihazları yanarak zarar gören bölge halkı, elektrik tellerinin alçak olduğunu, kısa bir süre önce de Elektrik Dairesi’nin uyarıldığını ancak şikâyetlere duyarsız kalındığını iddia etti.

ZARAR KARŞILANSIN!
STAR KIBRIS’a konuşan Laptalılar, evlerinde hasar gören ve kullanılamaz duruma gelen elektrikli cihazlardan kaynaklanan büyük maddi zararın karşılanması istedi. Bölge halkı, zarar ziyan tazmini için Kaymakamlığa gerekli müracaatı yapacaklarını belirterek, bahse konu yerde elektrik tellerinin alçak olduğunu ve yüksek bir aracın geçmesi sonucu çok daha ciddi tehlikelerin olabileceği konusunda yetkilileri uyardılar.

HİDAYET BAHADIR:
Cumartesi günü saat 11.00 sıralarında beyaz renkte yüksek bir kamyon araç gerilim hatlarına çarptı. Tellerin birbirine temas etmesiyle, bölgedeki birçok evin elektrikli cihazlarında hasar meydana geldi. Kamyonun elektrik tellerine çarptığı anı gördüm. Olayı birebir yaşadım. Elektrik tellerinin altında çocuğum duruyordu ve çok büyük bir korku yaşadım. Şoför sürdü ve kaçtı dönüp bakmadı. Evimde ampuller patladı, televizyon ve mikrodalga yandı.

SULTAN KESKİNEL:
Evimde buzdolabı, dükkânımda da kamera sistemi ve yine buzdolabı yandı. Şoförün dikkatsizliği yüzünden ve yetkililerin bahse konu elektrik tellerinin alçak olduğu yönündeki uyarılarımıza rağmen hiçbir önlem almaması nedeniyle bölge halkının mağduriyeti söz konusudur. Girne Kaymakamlığı’na göndermek üzere dilekçe hazırladım. Tüm bölgelinin maddi ziyanının karşılanmasını istiyoruz.

FUNDA BEYOĞLU:
Kaza sonrası evimde televizyon ve alıcı yandı, ampuller patladı. O an çocuklarım evdeydi ben evde yoktum. Elektrik arızasından yangın çıkabilir ve çocuklarımın canına da mal olabilirdi. Yetkililerin olay yerindeki elektrik tellerini acilen gözden geçirmesini ve gerekenin yapılmasını istiyoruz.

SALİHA SEKMEN:
Evimde elektrikli cihazlar zarar gördü. Televizyonum yandı ve şarjdaki telefonlar patladı. Olay anında ben işteydim çocuklarım evdeydi. Bir süre önce bölgeli, elektrik tellerinin alçak olduğu ve tehlike arz ettiği konusunda yetkililere bildirdi ancak hiçbir önlem alınmadı. Bir felaket mi olmasını bekliyorlar önlem almak için?

SELMA ÇOBAN:
Kaza anında evimdeydim. Evimde elektrik prizinden ses çıktığını duydum, televizyon ve su cihazı tamamen hasar gördü. Yaşadığım korku ve sinirden dolayı, tansiyonum yükseldi ve hastalandım. Bizim zararımız ne olacak, kim karşılayacak? Polis’e yaptığımız şikâyette bunun bir kaza olduğu ve sigortanın zararımızı ödeyip ödemeyeceğinin bilinmediğini söyledi. NURTEN ALTUNDAĞ:
Benimde evimde televizyon ve uydu alıcısı yandı. Evde çıkan patlama sesinden sonra evimizin elektriğinde sorun olduğunu sandık o anda. Sokağa çıktığımız zaman mahallede kalabalık gördük ve herkesin evindeki elektrikli cihazların yandığını öğrendik.

SABİR AHMET:
Bölgede bulunan bana ait çamaşırhanede tüm elektrikli makine ve cihazlar yandı. Dükkânımda büyük bir maddi hasar oldu. Elektrik hatlarında halen daha sorun var. Derdimizi ve mağduriyetimizi kime anlatacağımızı da bilmiyoruz.

MUSTAFA SARI:
Kamyonun çarptığı tellere en yakın ev benim evimdir. Tellerin koparak temas etmesi sonucu, şiddetli sesler çıktı ve bölgedeki herkes çok korktu. Benim evimde maddi hasar olmadı ancak tüm komşularımın evlerindeki cihazlar yandı. Yetkilileri daha önce tellerin alçak olduğu konusunda uyardık. Şimdi kaza oldu ve bahse konu teller için gerekenin yapılmasını istiyoruz.

SÖZGÜN RESMİ:
Elektrik kazası anında evimde tuhaf bir yanık kokusu oldu ve patlama sesi duydum. Evimde televizyon, mikrodalga, su arıtma cihazı ve telefon yandı. Evimizde meydana gelen maddi zararı kimin karşılayacağını bilemiyoruz. Bizim mağduriyetimiz ne olacak?

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım