ENGLISH
TÜRKÇE
Trafoya yıldırım düştü fabrika yandı

Adana bir fabrikada çıkan yangın büyük korku yaşattı. İtfaiye ekipleri zamanıdna müdahale ederek, alevlerin LPG tankı ve tesisin yanındaki akaryakıt istasyonuna sıçramasını önlendi.

Adana'da sentetik ürün imalatı yapan bir fabrikada çıkan yangın büyük korku yaşattı. İtfaiye ekipleri zamanıdna müdahale ederek, alevlerin LPG tankı ve tesisin yanındaki akaryakıt istasyonuna sıçramasını önlendi. Yangının trafoya yıldırım düşmesi sonucu çıktığı iddia edildi.

Merkez Sarıçam İlçesi İncirlik Mahallesi yakınlarında D-400 karakolu üzerindeki 'Petropar' adlı sentetik ürünler imalatı yapan fabrikada öğle saatlerinde yangın çıktı. Alevlerin yükseldiğini fark eden 12 işçi ilk müdahalede başarılı olamayınca, fabrikayı terk ederek canlarını kurtardı. İşçilerin ihbarıyla Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yangına 4 araçla müdahale etti. Bu sırada rüzgarın da etkisiyle genişleyen alevler tüm fabrikayı sardı. Yangına 4 ayrı noktodan ve merdivenli araçla havadan su sıkan itfaiye ekipleri alevleri söndürmek için yoğun çaba harcadı. İtfaiyeciler, alevlerin fabrika içinde bulunan ve dolu olduğu belirtilen LPG tankına ve yanındaki akaryakıt istasyonuna sıçramaması için büyük mücadele verdi. 2 saat süren çalışmanın ardından yangın, kontrol altına alındı.

Yıldırımdan Kaynaklanmış
Ayakkabı tabanı, spor aletleri, otomobil kaplama ürünleri imalatı yapılan fabrikadaki yangının, yağmur sırasında trafoya düşen yıldırımdan kaynaklandığı ileri sürüldü. İtfaiye yetkilileri, işçilerin bu yönde bilgi verdiğini, çıkış nedeninin bilirkişi tarafından belirlenebileceğini söyledi. Can kaybı veya yaralananın olmadığı yangında, fabrika tamamen kullanılamaz hale geldi.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım