ENGLISH
TÜRKÇE
Yüksek gerilim, Midyat'ta vatandaşın elektronik cihazlarını bozdu

Ulucami Mahallesi Eğitimciler Sitesi'nde bulunan dairelerin büyük bir bölümünde yüksek voltajdan dolayı elektrik ve elektronik ev cihazlarının büyük bir bölüm yandı. Gün içerisinde yaşanan kesintiler ve voltaj düşüklüğünden çamaşır, bulaşık makineleri, buzdolabı, uydu alıcılar ve birçok elektronik eşya zarar gördü. Sitede bulunan 60 daireden büyük bir bölümünde aynı durum meydana geldi. Sürekli yanan cihazlardan artık bıktıklarını ve zararlarının karşılanmasını isteyen site sakinleri gerekli yasal işlemlerin yapılaması için imza topladıklarını söyledi.

Site sakinlerinden Hasan Akay, sorunun giderilmesi için ilgililere başvurmalarına rağmen gerekli önlemlerin alınmadığını iddia eti. Akay, “Sitemizde elektrik 370 -380 voltajı gösterdi. Bunu, ölçüm yapan elektrikçiler de gördü. Voltajın ani iniş çıkışı yüzünden evlerimizdeki tüm elektronik eşya zarar gördü. Bizim bu masraflarımızı kim karşılayacak. Evimde bilgisayar, güç kaynağı, LCD televizyonum yandı. 7-8 bin liralık masrafı kim karşılayacak.” diye sordu.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), Midyat ilçesi işletme şefi Kinyas Demir ise “Aboneler genelde, işletme topraklama ve kaçak akım rölesini çıkarıyorlar. Binalarda takılan topraklama akım rölesinin çıkarılmamasını istiyoruz. Bazı aboneler kaçak akım açık rölelerini söküyorlar, söktükleri için cihazlar yanıyor.” diye konuştu.

Haberin Kaynağı İçin Tıklayınız.
Tüm hakları saklıdır. © 2012
ANASAYFA     |      BELGELER     |      KALİTE ANLAYIŞIMIZ     |      BAYİLER     |      ÜRÜNLERİMİZ     |      REFERANSLAR     |      İLETİŞİM
Bursa Web Tasarım